2014 birželio mėnesio žaidimo komentaras

0
2559

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (gegužė): +2.37%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (gegužė): +1.96%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 125 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai birželį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė JAV ir besivystančių rinkų akcijos (ETF atitikmuo – SPY ir VWO), palyginti nemažą dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD) bei žaliavas (GSG). Birželio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

portfelis

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai birželio mėnesį sekėsi auksui [GLD] (+6.32%), tuo tarpu prasčiausiai sekėsi JAV obligacijoms [BND], kurios praeitą mėnesį pakilo vos +0.09%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė birželį paaugo +2.37% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir daugiau nei 0.4% aplenkė lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris kilo +1.96% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikas

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) truputi sumažėjo. Reikia pastebėti, jog po trumpo išsiveržimo metų pradžioje prieš lygių proporcijų pasyvų portfelį (pilka linija) apklausos dalyvių portfelio (žalia linija) atsilikimas ir toliau viršija 1%.

Liepos mėnesį mūsų investuotojai vėl didina aukso ir žaliavų pozicijas. Iš apklausos duomenų taip pat matome, jog respondentai sumažintų nekilnojamojo turto sektoriaus poziciją, o bendrą akcijų dalį savo investicijų portfelyje išlaikytų panašią kaip ir birželį (žr. žemiau esantį paveikslėlį).

201407 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ