2014 spalio mėnesio žaidimo komentaras

0
2654

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (spalis): +2.04%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (spalis): +1.21%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 94 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai spalį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė JAV ir besivystančių rinkų akcijos (ETF atitikmuo – SPY ir VWO), didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD) ir JAV nekilnojamąjį turtą [VNQ]. Spalio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

201411 rezultatai

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai spalio mėnesį sekėsi JAV nekilnojamajam turui [VNQ] (+9.94%), tuo tarpu daugiausiai krito žaliavos [GSG], kurias sekančio ETF fondo kaina praeitą mėnesį smuko -5.95%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė spalį pakilo +2.04% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.8% aplenkė lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris kilo +1.21% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201411

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, bet po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) išliko toks pat. Reikia pastebėti, jog respondentų portfelį ir toliau lenkia lygių proporcijų pasyvus portfelis (pilka linija).

Lapkričio mėnesį mūsų investuotojai kardinalių pertvarkymų neatlieka, daugiausiai ir toliau investuotų į JAV [SPY] ir besivystančių rinkų [VWO] akcijas. Nežymiai sumažinama JAV nekilnojamojo turto [VNQ] dalis, o visa kita lieka daug maž kaip ir praeitą mėnesį.

201411 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI

*