2014 vasario mėnesio žaidimo komentaras

0
2678

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (vasaris): +4.69%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (vasaris): +4.00%

.

Sausio mėnesį apklausoje dalyvavo 125 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai vasarį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė JAV akcijos (31.45%) (jas sekančio ETF pavadinimas SPY). Reikia taip pat pastebėti, jog sekanti po akcijų pagal populiarumą turto klasė ir toliau išliko auksas (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD). Vasario mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

Zaidimo rez 201402

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, sėkmingiausiai sausio mėnesį sekėsi aukso pozicijoms [GLD] (+6.27%), taip pat itin gerai pasirodė ir išsivysčiusių rinkų akcijos [ACWI, SPY, VEA], kurios praeitą mėnesį šoktelėjo po 4-6%. Reikia pastebėti, jog būtent šios turto klasės praeitą mėnesį buvo tarp populiariausių žaidimo dalyvių pasirinkimų.

Pagal respondentų turto klasės pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinis respondentų portfelis vasarį paaugo +4.69% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir aplenkė lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris kilo apie +4% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

Zaidimo einamoji situacija 201402

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarijo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) jau siekia daugiau nei 4%. Reikia pastebėti, jog po trumpo atsilikimo nuo lygių proporcijų pasyvaus portfelio (pilka linija) apklausos dalyvių portfelis (žalia linija) atgauna savo pozicijas ir šiuo metu jau skirtumas yra minimalus.

Kovo mėnesį mūsų investuotojai dar labiau didina aukso pozicijas. Nors akcijos ir toliau išlieka populiariausia investicija, visgi šios turto klasės pozicijas žaidimo dalyviai gerokai apkarpė – būtent jų sąskaita gerokai prasiplėtė aukso dalis, kuri kovo mėnesio portfelyje jau užima beveik trečdalį (žr. žemiau esantį paveikslėlį).

201403 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į sekančio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI

*