2015 kovo mėnesio žaidimo komentaras

0
2618

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (kovas): -2.11%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (kovas): -1.34%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 76 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai vasarį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė akcijos, didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD) ir žaliavas [GSG]. kovo mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

turtoklasiurez201503

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, prasčiausiai vkovo mėnesį sekėsi žaliavoms (-6.56%), tuo tarpu didžiausią prieaugį pademonstravo JAV nekilnojamojo turto sektorius (+1.74%).

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė kovą smuko -2.11% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.8% atsiliko nuo lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė pasikoregavo -1.34% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201503

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, o po pastarojo mėnesio rezultatų respondentų rezultatą (žalia linija) jau apčiuopiamai lenkia ir lygių proporcijų portfelis.

Balandžio mėnesį mūsų investuotojai kiek sumažintų aukso ir žaliavų pozicijas, daugiausiai ir toliau investuotų į akcijas, kurių sąskaitą padidintų akcijų dalį (ir toliau didžiausią dalį sudarytų JAV akcijos [SPY], tačiau ne mažą dalį portfelio respondentai nukreiptų ir į EAFE regioną).

201504 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ