Lenndy – P2P principu veikianti paskolų birža

0
4580

Bendra informacija

Lenndy paskolų birža buvo įkurta 2016 metais, Lietuvoje. Vėliau, dėl palankesnių įstatymų, susijusių su tarpusavio skolinimosi platformų veikla, įmonė savo veiklą perkėlė į Latviją. Investuotojams ši paskolų birža suteikia galimybę investuoti į Lietuvos ir JAV paskolas. Paskolų tipai, į kuriuos galima investuoti yra faktoringas, paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu, paskolos su automobilio įkeitimu bei kitos verslo paskolos. Žemiau pateiktame grafike galima pamatyti, kaip pasiskirsto šie paskolų tipai, pagal sufinansuotą sumą. Investuotus pinigus norintiems išsiimti ankščiau laiko yra suteikiama galimybė turimas paskolas parduoti, su tam tikromis sąlygomis bei sumokant 5% pardavimo mokestį.

Pagrindiniai platformos rodikliai

Lenndy platformoje jau yra investavę 2.6 tūkstančiai žmonių, kurie per visą laikotarpį sufinansavo virš 5 mln. EUR paskolų. Grafiką su paskolų finansavimo augimu galite pamatyti apačioje. Palūkanos platformoje svyruoja nuo 10% iki 15%, tuo tarpu vidutinė grąža, kurią pasiekia investuotojas yra 12.59%. Platformoje esančių paskolų laikotarpis svyruoja nuo 1 mėnesio iki 5 metų. Vėluojančių paskolų dalis platformoje šiuo metu siekia 5.2%, o paskolų kurios nevykdo įsipareigojimų kol kas nėra.

Reguliavimas ir rizikos

Įmonė Lenndy veikia pagal Latvijos Respublikos teisės aktus. Šios platformos paskolų operatoriai teikia galimybę pirkti paskolas su jų garantu atpirkti jas, tuo atveju, jeigu skolininkas bus nemokus. Taip pat dalis paskolų turi užstatą, kuris dažniausiai yra transporto priemonė arba nekilnojamasis turtas. Pati platforma nesudaro paskolų su skolininkais, todėl ji nesirūpina skolininko atrinkimo kriterijais, visą šį procesą palikdama paskolų operatoriams.

Taip pat investuotojams gali iškilti su platformos ir operatorių rizika susiję klausimai, todėl juos bendrai apžvelgsime. Platformos bankroto atveju investuotojams būtų suteikta visa informacija apie iki to laiko išduotas paskolas bei jas, iki jų laikotarpio pabaigos, valdyti perimtų bankroto administratorius. Bankrutavus vienam iš paskolų operatorių, sudarytas sutartis administruoti perimtų Lenndy arba trečiosios šalies įmonė, kuri būtų pasirinkta Lenndy įmonės. Detaliau apie platformos bei paskolų operatorių bankroto riziką galima paskaityti Lenndy vartotojo sąlygose.

Apibendrinimas

Lenndy orientuojasi į saugesnes investicijas, todėl iki šiol neturi paskolų, kurios nevykdo įsipareigojimų. Deja, investuotojams platforma kol kas negali pasiūlyti antrinės rinkos, todėl dažniausiai investicijos yra laikomos iki jų laikotarpio pabaigos. Daugiau apie platformą galima sužinoti Lenndy internetinėje svetainėje.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI

*