Pasaulinės akcijų rinkos dydis bei jos skirstymas

0
3201

wall street 2 1200x800Šiame straipsnyje pristatysime pasaulinę akcijų rinką, išsiaiškinsime, koks yra jos dydis lyginant su kitomis turto klasėmis, kokios pagrindinės šalys ją sudaro, į kokius regionus ją galima skirstyti ir pan. Kaip pasaulio akcijų indeksą analizuosime MSCI All Country World Index – tai yra plačiausiai naudojamas pasaulinis akcijų indeksas, kurį sudaro maždaug 50 šalių bei maždaug 2500 bendrovių.

Taigi, kaip jau dauguma turbūt žino, pagal 2014 metų duomenis viso pasaulinio investicinio turto vertė siekė maždaug 190 trln. JAV dolerių, iš kurių maždaug trečdalis, t.y. 37% arba maždaug 70 trln. JAV dolerių, tenka akcijų turto klasei. Tai yra antra pagal dydį finansų rinka po obligacijų, tačiau ji daugumai pradedančiųjų investuotojų yra daug įdomesnė dėl „potencialiai“ didesnės grąžos. (Plačiau apie tai: Pasaulinė finansų rinka)

Kas sudaro pasaulinį akcijų indeksą?

Kalbant apie pasaulinio akcijų indekso sudėtį pagal šalis, tai 10 stambiausių pasaulio akcijų rinkų, arba 20% visų į indeksą įtrauktų šalių, sudaro maždaug 80% visos pasaulio akcijų rinkos kapitalizacijos. Toliau pateikiame 10 stambiausių akcijų rinkų sąrašą.

Pasaulines akciju rinko sudetis

Taigi, kaip matome, JAV akcijų rinka sudaro praktiškai puse viso pasaulio akcijų rinkos kapitalizacijos ir jeigu yra nusprendžiama į šią rinką neinvestuoti, iš esmės atsisakoma maždaug pusės pasaulio įmonių.

Stambiausios kompanijos

Na ir galiausiai pasaulinį akcijų indeksą smulkinant iki įmonių galima pastebėti kelias įdomias tendencijas. Visų pirma tai, kad 10 stambiausių pasaulio bendrovių sudaro net 8.8% viso pasaulio akcijų rinkos kapitalizacijos. Toliau pateikiame 10 stambiausių pasaulio bendrovių sąrašą.

Stambiausios pasaulio kompanijos

Kaip matome, pati stambiausia pasaulio bendrovė šiuo metu yra Apple, kuri sudaro net 1.5% viso pasaulio akcijų rinkos kapitalizacijos, taip pat įdomu yra tai, kad tik 1 iš 10 stambiausių pasaulio kompanijų yra ne JAV bendrovė, t.y. Nestle. (Plačiau apie tai: Kas sudaro investicijų į akcijas grąžą?)

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI

*