Pelningiausi 2018 metų investiciniai fondai

0
3640

Per 2018 metus didžiausią grąžą tarp www.investavimas.lt svetainėje analizuojamų investicinių, pensijų, ETF ir informuotiesiems investuotojams skirtų fondų sugeneravo šie 5 fondai:

Didžiausią grąžą (+8.97%) tarp mūsų analizuojamų investicinių, pensijų, ETF ir informuotiesiems investuotojams skirtų fondų investuotojams uždirbo „Europos sutelktinio finansavimo fondas“. Šis informuotiems investuotojams skirtas fondas suteikia galimybę investuotojams pasiekti unikalią ir itin greitai besivystančią sutelktinio finansavimo bei paskolų rinką. Pasitelkdamas tikslinę įmonę Fondas investuoja per sutelktinio finansavimo platformas, o išskirtiniais atvejais didesnės vertės projektai yra finansuojami tiesiogiai. Didžiausią dalį lėšų 2018 metų pabaigoje Fondas buvo įdarbinęs „Lenndy“ paskolų platformoje (39%),  tiesioginėse investicijose (29%) ir „EstateGuru“ (8%) platformoje. Minimali investavimo į Fondą suma yra 10.000 EUR, o valdomas turtas siekia apie 10 mln. EUR. Fondo valdymo mokestis yra 1%, sėkmės mokestis sudaro 20%, o tuo tarpu didžiausi imami įsigijimo ir išpirkimo mokesčiai atitinkamai sudaro 2% ir 1%. (Plačiau apie šį fondą: Europos sutelktinio finansavimo fondas).

Per 2018 metus nedaug atsilikęs liko taip pat informuotiems investuotojams skirtas fondas „Mundus Bridge Finance“. Šio fondo tikslas yra  uždirbti grąžą Fondo dalyviams, padedant plėtoti alternatyvaus finansavimo sektoriuje veikiančių įmonių verslą, teikiant finansinį ir intelektinį kapitalą pažangioms ir perspektyvioms įmonėms, kurios dėl įvairių priežasčių negali gauti finansavimo iš bankų, kitų finansų institucijų ar kapitalo rinkų priimtinomis sąlygomis. Šiuo metu didžiausią fondo dalį sudaro trumpalaikės investicijos į „E energy invest“ (27.4%), antroje vietoje rikiuojasi investicijos į „Paskola23” (25.6%), kuri teikia paskolas su automobilio įkeitimu (atgalinis lizingas) bei išperkamosios nuomos (lizingo) paslaugas, o trečioje vietoje „CRT Partner“ (18.8%), užsiimančia degalų pardavimo, PVM administravimo, PVM faktoringo, akcizo ir kelių mokesčių grąžinimo paslaugomis, vertybinius popierius. Minimali investavimo suma į Fondą yra 20.000 eurų bei investuotojai turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Fondo turtas siekia 18.6 mln. EUR, didžiausias įmokos mokestis yra 2%, o valdymo mokestis 2%.  (Plačiau apie šį fondą: Mundus Bridge Finance).  

Trečioje vietoje pagal investicijų grąžą rikiuojasi „Vanguard Total Bond Market ETF“. Šio ETF grąža per analizuojamą laikotarpį siekė +4.07%. Fondo pagrindinis tikslas yra atkartoti JAV obligacijų Bloomberg Barclays U.S. Aggregate Float Adjusted Index. Jeigu žiūrėtume į ETF turto pasiskirstymą pagal kredito kokybę, tai 65.5% sudaro JAV valstybinės, o likusią 34.5% JAV investicinio reitingo obligacijos. Fonde yra net 8.582 skirtingos obligacijos, kurių vidutinė trukmė 5.9 metai, o pajamingumas iki išpirkimo siekia 3.3%. ETF valdomas turtas yra 204 mlrd. JAV dolerių, o jo metinis išlaidų koeficientas – 0,05%. (Plačiau apie šį fondą: Vanguard Total Bond Market ETF).

Ketvirtoje vietoje yra „iShares iBoxx $ High Yield Corporate Bond ETF“, kurio grąža per 2018 metus buvo +2.19%. ETF pagrindinis tikslas yra sekti JAV aukšto pajamingumo obligacijų indeksą Markit iBoxx USD Liquid High Yield Index. Jeigu žiūrėtume į pasiskirstymą pagal sektorius, tai didžiausias 3 pozicijas sudaro komunikacijų (23.5%), ne ciklinio vartojimo (16.8%) ir energetikos (14.2%) sektorių spekuliacinio reitingo įmonių obligacijos. Fonde yra 972 obligacijos, kurių vidutinė trukmė 5.8 metai, o pajamingumas iki išpirkimo siekia 6.3%. ETF valdomas turtas yra 13.2 mlrd. JAV dolerių, o jo metinis išlaidų koeficientas –  0.49%.  (Plačiau apie šį fondą: iShares iBoxx $ High Yield Corporate Bond ETF).  

Na ir penktoje vietoje yra „SPDR Gold Shares ETF“ biržoje prekiaujamas fondas. Šio ETF grąža per 2018 metus buvo +2.17%. Fondas seka fizinio aukso kainą visame pasaulyje. ETF valdomas turtas yra 30 mlrd. JAV dolerių (apie 730 tūkstančių kilogramų aukso), o jo metinis išlaidų koeficientas – 0.40%. (Plačiau apie šį fondą: SPDR Gold Shares ETF).

Iš visų bent metus veikiančių www.investavimas.lt svetainėje analizuojamų fondų teigiamą grąžą 2018 metais uždirbo tik 8 iš 75 (10.7%) fondų. Apžvelgus 5 pelningiausius 2018 metų fondus galima daryti išvadą, kad praėjusiais metais geriausiai sekėsi mažai su finansų rinkomis susijusiems alternatyvaus finansavimo fondams, taip pat saugiomis laikomų obligacijų bei sisteminių šokų metu praverčiančio aukso fondams. Tokiems rezultatams didžiausią įtaką padarė 2018 metais kritusios akcijų, nekilnojamo turto ir žaliavų kainos. Tačiau šioje vietoje dar reikėtų pridėti, kad 3 – 5 pozicijas užėmę fondai investuoja JAV doleriais, o palyginamieji rezultatai skelbiami eurais. Žinant tą faktą, kad praėjusiais metais JAV doleris euro atžvilgiu pabrango +7.05%, pamatysime, kad didžiąją dalį šių fondų grąžos sudarė būtent valiutos pokytis. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad tokių rezultatų galima tikėtis ir ateityje.

Daugiau informacijos apie fondų rezultatus galima rasti čia: Fondų centras: investicinių, pensijų bei ETF fondų rezultatų suvestinė.

NĖRA KOMENTARŲ