Tarpusavio skolinimo platforma ViaInvest

1
3114

Bendra informacija

ViaInvest tarpusavio skolinimosi platforma buvo įkurta 2016 metais, Latvijoje. Investuotojams ši platforma suteikia galimybę investuoti į 5 šalis (Latvija, Švedija, Čekija, Lenkija, Ispanija). Paskolų tipai, į kuriuos galima investuoti yra trumpo ir vidutinio laikotarpio vartojimo paskolos. Investuotojams, kurie pinigus nori išsiimti ankščiau laiko, platforma nesuteikia tam galimybės, dėl platformos orientavimosi į gana trumpo laikotarpio paskolų sutartis. Taigi antrinės rinkos nėra. Apžvelgiant mokestinę platformos pusę, joje mokesčiai yra taikomi tik iš skolininko pusės. Investuotojai nėra apmokestinami.

Pagrindiniai platformos rodikliai

ViaInvest platformoje yra investavę 3 tūkstančiai žmonių, kurie per visą laikotarpį sufinansavo virš 10 mln. EUR paskolų. Palūkanos platformoje svyruoja nuo 10% iki 12,2%, tuo tarpu vidutinė grąžą, kurią pasiekia investuotojas yra 11,2%. Platformoje esančių paskolų laikotarpis svyruoja nuo 7 dienų iki 12 mėnesių. ViaInvest vėluojančių paskolų dalies viešai neatskleidžia, tuo tarpu paskolų kurios nevykdo įsipareigojimų yra 6,2%. Reikėtų paminėti ir tai, kad kiekviena paskola turi atpirkimo garantą.

Reguliavimas ir rizikos

Įmonė ViaInvest veikia pagal Latvijos Respublikos teisės aktus. Investuotojams ši platforma suteikia galimybę gauti atpirkimo garantą kiekvienai finansuotai paskolai, tuo atveju, jeigu skolininkas tampa nemokus. Kadangi platforma ir paskolų operatorius yra vienos ir tos pačios įmonių grupės narys, platforma rūpinasi skolininko atrinkimo kriterijais. Yra atliekamas išsamus skolininko patikrinimas. Tikrinama žmogaus tapatybė, kredito istorija ir atliekama sukčiavimo prevencija.

Taip pat investuotojams gali iškilti su bankroto rizika susiję klausimai, todėl juos bendrai apžvelgsime. Platformos bankroto rizikos atveju, iki to laikotarpio sudarytas paskolas administruoti perimtų kitas šios įmonių grupės narys. Bankrutavus visai įmonių grupei, investuotojams būtų suteikta visa likusi informacija apie skolininką ir su šiomis skolomis jiems tektų tvarkytis patiems. Detaliau apie platformos bankroto riziką galima paskaityti vartotojo sąlygose.

Papildomi faktai apie įmonių grupę

ViaInvest įmonė priklauso VIA SMS grupei, kuriai taip pat priklauso VIA SMS SIA, VIA SMS LT, VIA SMS s.r.o, ViaConto Sweden, ViaSpar Finans, VIACONTO MINICREDIT, CASHALOT ir Via Payments. Nors 2017 metų pirmąjį pusmetį ViaInvest platforma ir toliau patyrinėjo nuostolį (-105750 eurų), tačiau visa VIA SMS grupė  tuo pačiu laikotarpiu pasiekė pelną (363159 eurų). Reikėtų paminėti ir tai, kad visos grupės paskolų portfelis yra ganėtinai rizikingas, nes net 50% suteiktų paskolų yra vėluojančios.

Apibendrinimas

ViaInvest platforma orientuojasi tik į vartojimo paskolas, kurios yra skirtos gerą arba vidutinį kredito reitingą turintiems žmonėms, todėl ji taiko griežtą skolininko patikrinimą. Kadangi įmonė yra viena iš daugelio jų grupės narių, todėl gali būti vertinama kaip patikimesnė investuotojams. Daugiau apie platformą galima sužinoti ViaInvest internetinėje svetainėje.

1 komentaras

  1. O, niekad apie tokią platformą neteko girdėti. Turbūt reikėtų daugiau reklamos. Arba ir taip labai puikiai jiems sekasi. Suprantu, jog tai tikrai rimtesnis reikalas nei tie greitieji kreditai. Nesuprantu kaip žmonės iš viso dar juos ima. Gal ir ima tik tie, kurie įsisukę į užburtą ratą ir vieną ima, kad kitą grąžintų, taip ir tęsiasi pasaka be galo. Kažkada specialiai juos patikrinau, net nedidelę sumą pasiskolinus, grąžinti reikia kone dvigubai…

KOMENTUOTI

*