2014 balandžio mėnesio žaidimo komentaras

0
2626

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (balandis): +0.99%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (balandis): +1.28%

.

Praeito mėnesį apklausoje dalyvavo 70 respondentų ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai balandį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė auksas (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD). Už šią turto klasę pasisakė ketvirtadalis respondentų. Nemaža dalis respondentų ir toliau renkasi akcijų turto klasę. Balandžio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

rezultatai201404

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai balandžio mėnesį sekėsi JAV nekilnojamojo turto sektoriui [VNQ] (+3.29%), tuo tarpu antrą mėnesį iš eilės prasčiausiai sekėsi aukso pozicijoms [GLD] – ši turto klasė praeitą mėnesį ūgtelėjo tik +0.49%.

Pagal respondentų turto klasės pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė balandį paaugo +0.99% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.29% atsiliko nuo lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris kilo apie +1.28% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

201404grafikas

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) dar daugiau padidėjo. Reikia pastebėti, jog po trumpo išsiveržimo metų pradžioje prieš lygių proporcijų pasyvų portfelį (pilka linija) apklausos dalyvių portfelis (žalia linija) vis dar atsilieka.

Gegužės mėnesį mūsų investuotojai ir toliau išlaiko didelę aukso poziciją, tačiau į lyderių gretas šį kartą išsiveržė žaliavos. Iš apklausos duomenų taip pat matome, jog respondentai po truputį didintų ir bendrą akcijų dalį savo investicijų portfelyje (žr. žemiau esantį paveikslėlį).

201405 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ