2014 gegužės mėnesio žaidimo komentaras

0
2663

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (gegužė): +0.88%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (gegužė): +1.45%

.

Praeito mėnesį apklausoje dalyvavo 70 respondentų ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai gegužę daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė žaliavos (ETF atitikmuo – GSG) ir auksas (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD). Už vieną iš šių turto klasių pasisakė beveik 40% respondentų. Nemaža dalis respondentų ir toliau renkasi akcijų turto klasę. Gegužės mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

201405 zaidimo rezultatai

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai gegužės mėnesį sekėsi tarptautiniam nekilnojamojo turto sektoriui [IVNQ] (+4.67%), tuo tarpu trečią mėnesį iš eilės prasčiausiai sekėsi aukso pozicijoms [GLD] – ši turto klasė praeitą mėnesį krito -3.05%.

Pagal respondentų turto klasės pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė gegužę paaugo +0.88% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.57% atsiliko nuo lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris kilo +1.45% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

201405 zaidimo grafikas

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) dar daugiau padidėjo. Reikia pastebėti, jog po trumpo išsiveržimo metų pradžioje prieš lygių proporcijų pasyvų portfelį (pilka linija) apklausos dalyvių portfelio (žalia linija) atsilikimas ir toliau didėja.

Birželio mėnesį mūsų investuotojai po itin prastų rezultatų dvigubai sumažina aukso ir žaliavų pozicijas. Iš apklausos duomenų taip pat matome, jog respondentai po truputį didintų nekilnojamojo turto sektoriaus poziciją bei bendrą akcijų dalį savo investicijų portfelyje (žr. žemiau esantį paveikslėlį).

201406 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ