2014 rugpjūčio mėnesio žaidimo komentaras

0
3323

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (birželis): +1.76%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (birželis): +1.53%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 101 respondentas ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai rugpjūtį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė JAV ir besivystančių rinkų akcijos (ETF atitikmuo – SPY ir VWO), didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD) bei žaliavas (GSG). Rugpjūčio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, prasčiausiai rugpjūčio mėnesį sekėsi žaliavoms [GSG] (-1.56%), tuo tarpu geriausiai sekėsi JAV akcijoms [SPY], kurios praeitą mėnesį pakilo +3.95%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė rugpjūtį paaugo +1.76% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.2% pranoko lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris augo +1.53% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) dar truputį padidėjo. Reikia pastebėti, jog respondentų portfelį ir toliau lenkia lygių proporcijų pasyvus portfelis (pilka linija).

Rugsėjo mėnesį mūsų investuotojai didelių pertvarkymų neatlieka ir portfelio sudėtis išlieka gana panaši, kurią turėjome praeitą mėnesį.

201409 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ