2014 rugsėjo mėnesio žaidimo komentaras

0
2742

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (rugsėjis): -4.57%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (rugsėjis): -4.16%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 89 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai rugsėjį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė JAV ir besivystančių rinkų akcijos (ETF atitikmuo – SPY ir VWO), didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD). Rugsėjo mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

rezultatai201409

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, prasčiausiai rugsėjo mėnesį sekėsi besivystančių rinkų akcijoms [VWO] (-7.17%), tuo tarpu mažiausiai krito tarptautinėms obligacijoms [BNDX], kurios praeitą mėnesį smuko -0.13%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė rugsėjį sumenko -4.57% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.4% atsiliko nuo lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kuris krito -4.16% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201409

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) dar gerokai išaugo. Reikia pastebėti, jog respondentų portfelį ir toliau lenkia lygių proporcijų pasyvus portfelis (pilka linija).

Spalio mėnesį mūsų investuotojai ženkliai mažina aukso [GLD], žaliavų [GSG], besivystančių rinkų [VWO] ir tarptautinio nekilnojamojo turto [VNQI] pozicijas. Šių turto klasių sąskaita respondentai didesnę dalį spalį investuotų į JAV akcijas [SPY] ir JAV nekilnojamojo turto sektorių [VNQ], šiek tiek didinama ir JAV obligacijų [BND] dalis.

201410 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ