2015 lapkričio mėnesio žaidimo komentaras

0
3363

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas: -2.46%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas: -2.23%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 61 respondentas ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai lapkričio mėnesį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė akcijos, didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą [GLD] bei žaliavas [GSG]. Lapkričio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

rezultatai201512

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, praeitą mėnesį pigo dauguma turto klasių, tarp kurių didžiausius nuostolius patyrė auksas ir žaliavos. Geriausiai atsilaikė JAV akcijos ir tarptautinės obligacijos.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė lapkričio mėnesį krito -2.46% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir atsiliko nuo lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė krito -2.23% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201512

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, tuo tarpu respondentų portfelis vis dar šiek tiek atsilieka nuo lygiomis dalimis paskirstyto portfelio.

Gruodžio mėnesį mūsų investuotojai didelių pakeitimų neatliktų, tik dalį aukso ir žaliavų pozicijų perkeltų į akcijas. Visų kitų turto klasių proporcijos išliktų panašios kaip ir praeitą mėnesį, t.y. vis dar dominuotų akcijos, tarp kurių didžiausia dalis nukreipta į JAV.

201512 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ