2016 balandžio mėnesio žaidimo komentaras

0
3566

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas: +2.88%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas: +2.04%

 

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 69 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai balandžio mėnesį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė auksas ir akcijos. Balandžio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

rezultatai201605

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, praeitą mėnesį brango dauguma turto klasių, tarp kurių didžiausią prieaugį pademonstravo žaliavos [GSG] ir auksas [GLD]. Prasčiausiai sekėsi JAV nekilnojamojo turto sektoriui [VNQ] ir tarptautinėms obligacijoms [BNDX].

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė kovo mėnesį kilo +2.88% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.8% aplenkė lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė kilo +2.04% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201605

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, tuo tarpu respondentų portfelis pastebimai atsilieka nuo lygiomis dalimis paskirstyto portfelio.

Gegužės mėnesį mūsų investuotojai gerokai susimažintų aukso poziciją ir vietoje jos šiek tiek padidintų akcijų dalį, tarp kurių populiariausios būtų JAV ir besivystančių rinkų akcijos.

201605pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ