2016 birželį Lietuvos investuotojų akiratyje akcijos ir auksas

0
3887

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kaip bendram apklausos dalyvių portfeliui sekėsi praeitą mėnesį ir kokioms turto klasėms prioritetą respondentai skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas: -0.82%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas: -0.50%

 

Gegužės mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

lentele201605

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, praeitą mėnesį turto klasių rezultatai buvo gana įvairūs, tarp kurių didžiausią prieaugį pademonstravo JAV akcijos [SPY] ir JAV nekilnojamojo turto sektorius [VNQ], tuo tarpu daugiausiai atpigo auksas [GLD] ir besivystančių rinkų akcijos [VWO].

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė praeitą mėnesį atpigo -0.82% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.3% atsiliko nuo lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė krito -0.50% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201605

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, tuo tarpu respondentų portfelis pastebimai atsilieka nuo lygiomis dalimis paskirstyto portfelio.

Birželio mėnesį mūsų apklausos dalyviai (viso 43 respondentai) šiek tiek susimažintų akcijų pozicijas ir vietoje jų papildytų nekilnojamojo turto sektoriaus ir aukso dalis portfelyje.

201606 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ