2016 liepą Lietuvos investuotojų akiratyje toliau dominuoja auksas

0
4453

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kaip bendram apklausos dalyvių portfeliui sekėsi praeitą mėnesį ir kokioms turto klasėms prioritetą respondentai skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas: +3.21%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas: +2.53%

 

Birželio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

201607 lentele

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, praeitą mėnesį turto klasių rezultatai buvo įvairūs, tarp kurių didžiausią prieaugį pademonstravo auksas [GLD] ir JAV nekilnojamojo turto sektorius [VNQ], tuo tarpu prasčiausiai sekėsi EAFE akcijoms [VEA].

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė praeitą mėnesį pabrango +3.21% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.7% aplenkė lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė kilo +2.53% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai201607

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, tuo tarpu respondentų portfelis pastebimai atsilieka nuo lygiomis dalimis paskirstyto portfelio.

Liepos mėnesį mūsų apklausos dalyviai (viso 37 respondentai) šiek tiek susimažintų akcijų pozicijas ir vietoje jų papildytų nekilnojamojo turto sektoriaus ir aukso dalis portfelyje.

201607 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI