Šiame video Synergy Finance investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie investavimą skirtingais rinkos ciklais.

Surinkus bei išstudijavus daugybę skirtingų makroekonominių rodiklių daugumai kyla klausimas, ką su jais visais daryti, kaip jie gali padėti man, kaip investuotojui, priimti teisingesnius investicinius sprendimus? Vienas iš galimų sprendimo būdų – pagal visus šiuos rodiklius įsivertinti, kokioje verslo ciklo stadijoje šiuo metu yra ekonomika, ir atsižvelgiant į ciklo stadiją, didesnę investicijų portfelio dalį nukreipti į tas turto klases ar finansines priemones, kurioms konkrečioje stadijoje sekasi geriausiai.

Kaip kalbėjome ankstesniame video, dažniausiai verslo ciklas yra suskirstomas į 4 pagrindines ciklo stadijas: plėtrą, lėtėjimą, nuosmukį bei atsigavimą.

Plėtros stadijoje daugiausiai brangsta žaliavos, taip pat tai yra geras metas investuoti į akcijas. Tuo tarpu mažiausia grąža pasižymi obligacijos.

Lėtėjimo stadijoje daugiausiai brangsta auksas, taip pat sąlyginai gerai sekasi žaliavoms. Tuo tarpu mažiausia grąža pasižymi akcijos ir nekilnojamas turtas.

Nuosmukio stadijoje daugiausiai brangsta obligacijos, taip pat kad ir kaip keistai skambėtų, tai yra geras metas investuoti į akcijas (jos būna pigios). Tuo tarpu žaliavos generuoja neigiamą gražą.

Na ir galiausiai atsigavimo stadijoje daugiausiai brangsta akcijos ir nekilnojamas turtas. Tuo tarpu mažiausia grąža pasižymi auksas ir obligacijos.

NĖRA KOMENTARŲ