Šiame video UAB „Synergy Finance“ investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie vieną didžiausių ir turbūt vieną įdomiausių turto klasių – akcijas.

Akcijos arba nuosavybės vertybiniai popieriai – tai finansinės priemonės, patvirtinančios dalyvavimą konkrečios įmonės akciniame kapitale ir suteikiančios jų savininkui turtines (pvz., gauti dividendus) ir neturtines (pvz., teisę dalyvauti bendrovės valdyme) teises. Taigi, investuodami į akcijas kiekvienas iš mūsų galime tapti sėkmingai veikiančių verslų dalininkais. Kaip pavyzdžiui, kiekvienas gana lengvai galime tapti pačios didžiausios įmonės pasaulyje Apple Inc. (AAPL) akcininku (šiuo metu AAPL rinkos kapitalizacija siekia 2,4 trln. USD, metinis pelnas ~100 mlrd. USD).

Ilgalaikėje perspektyvoje investuojant į akcijų turto klasę galima tikėtis maždaug 9.0% vidutinės metinės nominalios grąžos. Tačiau trumpu laikotarpiu investavusieji į akcijas gali patirti ypač didelius vertės svyravimus (-50% ar net daugiau), todėl yra rekomenduojamos tik agresyviems arba jaunesnio amžiaus investuotojams.

Žvelgiant statistiškai, investuojant į šią turto klasę 10 metų bėgyje galima tikėtis, kad net 3 iš jų bus nuostolingi, o maksimalus kritimas nuo piko tikrai gali siekti 50%.

NĖRA KOMENTARŲ