Šiame video UAB „Synergy Finance“ investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis labai paprastai ir aiškiai pasakoja apie tai kas yra (ir kas nėra) investavimas, bei pateikia tam tikrus argumentus, kodėl investuoti turėtų kiekvienas.

Pradėjus kalbėti apie investavimą, žmonėms galvoje pradeda suktis įvairios ir dažnai neadekvačios mintys. Dažniausiai su žodžiu investavimas siejami greiti bei įspūdingi pelnai, galimybė daryti ką širdis geidžia, daug keliauti ir pan. Tačiau galima būtų drąsiai teigti, kad tai tik rožinės svajonės, pačių žmonių susikurtas mitas, kad galima sočiai gyventi nieko nedarant.

Gaila, tačiau pradedantieji investuotojai labai dažnai patiki šiomis viliojančiomis svajonėmis, susiformuoja realybės neatitinkančius lūkesčius, bei laukia stebuklo. Kad ir kaip neįdomiai tai nuskambės, tačiau vieną kartą ir visiems laikams reikia „įsikalti“ į galvą, kad investavimas nėra „greito praturtėjimo“ būdas. Na o jei pradedama investuoti tikintis būtent pastarojo varianto, labai tikėtina kad anksčiau ar vėliau aplankys stiprus nusivylimas.

Tai kas gi yra tas investavimas? Kalbant labai paprastai – tai sukauptų lėšų įdarbinimas arba liaudiškai tariant kai „pinigai daro pinigus“. Kalbant konkrečiau – tai turimų santaupų pavertimas tam tikrais finansiniais aktyvais (pavyzdžiui obligacijų, akcijų ar nekilnojamo turto įsigijimas) su tikslu, kad minėtieji aktyvai ateityje atneš papildomą finansinę naudą. Taigi, kalbant apie investavimą reikia prisiminti tris svarbiausius dalykus: santaupos, finansiniai aktyvai ir pelnas.

NĖRA KOMENTARŲ