Šiame video Synergy Finance investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie tai, kokie yra pagrindiniai su investavimu susiję mokesčiai.

Kaip bebūtų gaila, tačiau investavimas dažnu atveju nėra nemokamas malonumas. Norint investuoti į vienokias ar kitokias finansines priemones (akcijas, obligacijas, biržoje prekiaujamus fondus ar pan.) investuotojai dažnu atveju patirs tam tikras išlaidas / turės susimokėti tam tikrus mokesčius, kaip pavyzdžiui už finansinių priemonių pirkimą / pardavimą, finansinių priemonių saugojimą, valiutos konversiją, pinigų pervedimą, ataskaitas ir pan., jau nekalbant apie mokesčius valstybei.

Kaip pavyzdžiui, priklausomai nuo pasirinkto finansų tarpininko, akcijų pirkimo / pardavimo kaštai gali būti 0,25 proc. nuo sandorio vertės, minimum 10 eurų. Tai reiškia, kad jei investuosite 100 eurų, sumokėsite 10 proc. komisinį mokestį, tuo tarpu jei investuosite 5000 eurų, sumokėsite 0,25 proc. komisinį mokesį.

Kadangi mokesčiai yra garantuoti ir dienos pabaigoje didesni mokesčiai reiškia daugiau išlaidų / mažesnė grąža investutojui, bendra rekomendacija būtų pasilyginti finansų tarpininkų taikomus mokesčius ir pasirinkti tokius variantus, kur mokesčiai būtų kuo mažesni.

NĖRA KOMENTARŲ