Šiame video Synergy Finance investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie tai, kiek uždirba sėkmingiausi pasaulio investuotojai.

Sėkmingiausiu pasaulio investuotoju tituluojamas Warren Buffett per pastarųjų 35 metų laikotarpį sugeneravo 20% vidutinę metinę investicijų grąžą. Turint omenyje, jog per tą patį laikotarpį JAV akcijos kasmet augo tik po 11%, tai tikrai yra labai geras rezultatas. Warren Buffett palyginamąjį indeksą pavyko aplenkti net 10%, o tai yra ypač retas, o gal netgi tiksliau būtų sakyti „nepakartojamas“ rezultatas, kuris jam padėjo tapti vienu turtingiausių žmonių pasaulyje (šiuo metu jo turtas vertinamas ~100 mlrd. JAV dolerių ir jis yra 6 turtingiausias žmogus pasaulyje, bei turtingiausias investuotojas).

Tačiau šioje vietoje turėtumėte suprasti, kad mes kalbėjome apie geriausią iš geriausių! Ir kaip matote, kalba neina nei apie 100%, nei apie 50%, o viso labo apie „menką“ 20% metinę grąžą.

Kalbant apie kitus sėkmingus investuotojus, kaip pavyzdžiui Ray Dalio, Paul Tudor Jones, James Simons, George Soros, Stanley Druckenmiller, visi jie irgi pasižymėjo „išskirtiniais“ rezultatais, kurie dažnu atveju svyravo 15 – 20% per metus ribose.

NĖRA KOMENTARŲ