Pelningiausi 2018 metų 9 mėnesių investiciniai fondai

0
11212

Per 2018 metų pirmus 9 mėnesius didžiausią grąžą tarp www.investavimas.lt svetainėje analizuojamų investicinių, pensijų, ETF ir informuotiesiems investuotojams skirtų fondų sugeneravo šie 5 fondai:

Didžiausią grąžą (+13,40%) tarp mūsų analizuojamų investicinių, pensijų, ETF ir informuotiesiems investuotojams skirtų fondų investuotojams uždirbo „iShares S&P GSCI Commodity Indexed Trust ETF“. Šis biržoje prekiaujamas fondas seka žaliavų ateities sandorių indeksą „S&P GSCI Total Return Index“. Pagal sektorius didžiausią dalį sudaro energetikos (66,75%), antroje vietoje yra agrokultūrų (14,29%), toliau – industrinių metalų (9,34%), galvijų (5,96%) ir tauriųjų metalų (3,66%) ateities sandoriai. Fondu JAV biržoje pradėta prekiauti 2006 metais ir šiuo metu jo valdomas turtas siekia 1,4 mlrd. JAV dolerių. ETF mokesčiai, skirti valdymo išlaidoms padengti sudaro 0,75%. (Plačiau apie šį fondą: iShares S&P GSCI Commodity Indexed Trust ETF).

Per pirmus devynis 2018 metų mėnesius antrą didžiausią grąžą pasiekė JAV 500 didžiausių įmonių indeksą „S&P 500“ sekantys biržoje prekiaujami fondai. Tai „SPDR S&P 500 ETF“ (+12,51%) ir „iShares Core S&P“ 500 UCITS ETF“ (+12,42%). Pagrindinis skirtumas tarp šių fondų yra, kad „SPDR S&P 500 ETF” galima įsigyti tik per JAV brokerį, o „iShares Core S&P 500 UCITS ETF“ jau galima įsigyti ir per Europos tarpininkus. Daugiau apie tai galima sužinoti šiame straipsnyje. JAV biržose prekiaujamas „SPDR S&P 500 ETF“ yra pats seniausias ir didžiausias pasaulyje ETF. Šis fondas buvo įkurtas 1993 metais, jo valdomas turtas siekia apie 275 mlrd. JAV dolerių, o bendrasis išlaidų koeficientas yra 0,09%. Tuo tarpu „iShares Core S&P 500 UCITS ETF“ įkurtas tik 2010 metais, valdomas turtas siekia 32 mlrd. JAV dolerių, o bendrasis išlaidų koeficientas yra 0,07%. (Plačiau apie šiuos fondus: SPDR S&P 500 ETFiShares Core S&P 500 UCITS ETF).

Trečioje vietoje pagal investicijų grąžą rikiuojasi „iShares Core MSCI World UCITS ETF“. Šio ETF grąža per analizuojamą laikotarpį siekė jau mažau nei JAV akcijų ETF +7,55%. Fondo pagrindinis tikslas yra atkartoti pasaulio akcijų indeksą MSCI World Index. Jeigu žiūrėtume pagal geografinį išsidėstymą, tai net 61,52% ETF turto sudaro JAV, 8,54% Japonijos, 6,09% Jungtinės Karalystės, o likę 23,85% kitų šalių akcijos. Fondo valdomas turtas siekia apie 16 mlrd. JAV dolerių, o jo metinis išlaidų koeficientas yra 0,20%. (Plačiau apie fondą: iShares Core MSCI World UCITS ETF).

Ketvirtoje vietoje yra „Mundus Bridge Finance“, kurio grąža per pirmuosius devymis 2018 metų mėnesius buvo +6,69%. Tai yra atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas rizikos kapitalo investicinis fondas. Šio fondo tikslas yra  uždirbti grąžą Fondo dalyviams, padedant plėtoti alternatyvaus finansavimo sektoriuje veikiančių įmonių verslą, teikiant finansinį ir intelektinį kapitalą pažangioms ir perspektyvioms įmonėms, kurios dėl įvairių priežasčių negali gauti finansavimo iš bankų, kitų finansų institucijų ar kapitalo rinkų priimtinomis sąlygomis. Šiuo metu didžiausią fondo dalį (66,0%) sudaro gryni pinigai, tuo tarpu likusi Fondo dalis yra investuota į „Paskola23” (18.9%), „Debifo“ (9.7%) ir „Credital“ (5,6%) bendrovių išleistas obligacijas, kurios teikia paskolas fiziniams ir juridiniams asmenims. Minimali investavimo suma į Fondą yra 20.000 eurų bei investuotojai turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Fondo turtas siekia beveik 16 mln. EUR, didžiausias įmokos mokestis yra 2%, o valdymo mokestis 2%. (Plačiau apie šį fondą: Mundus Bridge Finance).

Na ir penktoje vietoje yra „Vitality“ fondas. Šio fondo grąža per pirmus 2018 metų tris ketvirčius buvo +6,37%. Fondas naudodamas biržoje prekiaujamus fondus siekia generuoti investicijų grąžą, kuri ilgalaikėje perspektyvoje viršytų rizikingų turto klasių pelningumą, tačiau tą pasiektų su panašiais svyravimais ir mažesniu maksimaliu kritimu nuo piko. Rugsėjo mėnesio pabaigoje Fondas buvo investavęs į JAV akcijas (60,4%), žaliavas (19,1%), JAV nekilnojamą turtą (18,5%), o 2,1% Fondo turto sudarė grynieji pinigai. Į šį fondą smulkiesiems investuotojams nebūtų paprasta investuoti, nes minimali investavimo suma yra 50.000 EUR, didžiausias įsigijimo mokestis yra 2%, tačiau metinis valdymo mokestis yra mažiausias tarp aktyviai valdomų fondų Lietuvoje ir siekia 0,5%, o sėkmės mokestis – 5,0%. Plačiau apie šį fondą: Vitality).

Apžvelgus 5 pelningiausius 2018 metų 9 mėnesių fondus galima daryti išvadą, kad geriausiai sekėsi į žaliavas ir JAV akcijas investuojantiems fondams. Tam didžiausią įtaką padarė smarkiai išaugusios naftos kainos bei puikūs JAV įmonių II ketvirčio finansiniai rezultatai. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad tokių rezultatų galima tikėtis ir ateityje.

Daugiau informacijos apie fondų rezultatus galima rasti čia: Fondų centras: investicinių, pensijų bei ETF fondų rezultatų suvestinė).

 

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI