Pelningiausi 2019 metų 3 mėnesių investiciniai fondai

0
5496

Per 2019 metų pirmus tris mėnesius didžiausią grąžą tarp www.investavimas.lt svetainėje analizuojamų investicinių, pensijų, ETF ir informuotiesiems investuotojams skirtų fondų sugeneravo šie 5 fondai:

Didžiausią grąžą (+21.48%) tarp mūsų analizuojamų investicinių, pensijų, ETF ir informuotiesiems investuotojams skirtų fondų investuotojams uždirbo „Nextury Technology Fund“. Šis aktyviai valdomas fondas investuoja į viso pasaulio technologijų sektoriaus bendrovių akcijas. Fondo portfelyje galima rasti tokių didžiųjų technologijų įmonių akcijų kaip Amazon, Microsoft, Apple, Google, Facebook, Nvidia ir Baidu. Minimali investavimo į Fondą suma yra vos 100 EUR, o valdomas turtas siekia apie 0.6 mln. EUR. Fondo valdymo mokestis yra 1%, sėkmės mokestis sudaro 20%, o tuo tarpu didžiausi imami įsigijimo ir išpirkimo mokesčiai atitinkamai sudaro 1% (bet ne mažiau 20 EUR) ir 20 EUR. (Plačiau apie šį fondą: Nextury Technology Fund.

Per 2019 metų 3 mėnesius antroje vietoje buvo biržoje prekiaujamas fondas „Vanguard REIT ETF“ (+19.85%). Šio ETF tikslas yra atkartoti JAV nekilnojamojo turto (REIT) įmonių akcijų indeksą MSCI US Investable Market Real Estate 25/50 Transition Index. Pagal sektorius daugiausia Fondas yra investavęs į specializuotus REIT (32.30%), mažmeninius REIT (14.10%) ir gyvenamuosius REIT (14.00%). ETF turtas siekia apie 63.8 mlrd. JAV dolerių, o jo metinis išlaidų koeficientas yra 0.12%.  (Plačiau apie šį fondą: Vanguard REIT ETF.  

Trečioje vietoje pagal investicijų grąžą rikiuojasi taip pat nekilnojamojo turto ETF „iShares Developed Markets Property Yield UCITS ETF“. Šio ETF grąža per analizuojamą laikotarpį siekė +17.13%. Fondo pagrindinis tikslas yra atkartoti išsivysčiusių šalių nekilnojamojo turto indeksą FTSE EPRA/NAREIT Developed Dividend+ Index. Daugiausia ETF turto yra investuota JAV (55.48%), Honkonge (8.96%) ir Japonijoje (7.28%). Šio ETF valdomas turtas yra apie 3.2 mlrd. JAV dolerių, o bendrasis išlaidų koeficientas siekia 0.59%. (Plačiau apie fondą iShares Developed Markets Property Yield UCITS ETF.

Ketvirtoje vietoje yra žaliavų biržoje prekiaujamas fondas „iShares S&P GSCI Commodity Indexed Trust ETF“, kurio grąža per 2019 metų pirmus 3 mėnesius buvo +16.16%. ETF pagrindinis tikslas yra sekti žaliavų ateities sandorių indeksą S&P GSCI Total Return Index. Jeigu žiūrėtume į pasiskirstymą pagal sektorius, tai Fondo turtą sudaro energetinių žaliavų (64.35%), agrokultūros (14.11%), industrinių metalų (10.03%), galvijų (7.47%) ir tauriųjų metalų (4.04%) ateities sandoriai. ETF valdomas turtas yra 1.3 mlrd. JAV dolerių, o jo metinis išlaidų koeficientas –  0.75%.  (Plačiau apie šį fondą: iShares S&P GSCI Commodity Indexed Trust ETF.

Na ir penktoje vietoje vėl matome nekilnojamojo turto „Vanguard Global ex-US Real Estate ETF“ biržoje prekiaujamas fondą. Šio ETF grąža per 2019 metų pirmą ketvirtį buvo +16.05%. Fondas seka pasaulio (išskyrus JAV) nekilnojamo turto akcijų  indeksą S&P Global ex-U.S. Property Index. Pagal geografiją Fondo turtas daugiausia yra paskirstytas Azijos Ramiojo vandenyno regione (50.50%), Europoje (24.80%) ir besivystančiose šalyse (20.60%). ETF valdomas turtas yra 6.6 mlrd. JAV dolerių, o jo metinis išlaidų koeficientas – 0.14%. (Plačiau apie šį fondą: Vanguard Global ex-US Real Estate ETF.

Po daugumos fondų 2018 metais prastų rezultatų, 2019 metų pirmas ketvirtis investuotojus turėjo labai nudžiuginti. Dviženklę grąžą uždirbo ne tik nekilnojamojo turto, žaliavų, bet ir akcijų fondai, o iš visų www.investavimas.lt analizuojamų fondų nebuvo nė vieno nuostolingo. Apžvelgus 5 pelningiausius 2019 metų 3 mėnesių fondus galima daryti išvadą, kad šių metų pirmą ketvirtį geriausiai sekėsi technologijų akcijų, nekilnojamojo turto ir žaliavų fondams. Tokiems rezultatams didžiausią įtaką padarė nuo pat metų pradžios po buvusio didelio kritimo atsigavusios akcijų, nekilnojamojo turto bei naftos kainos. Nors per pirmąjį šių metų ketvirtį fondai uždirbo dideles grąžas, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad tokių rezultatų galima tikėtis ir ateityje.

Daugiau informacijos apie fondų rezultatus galima rasti čia: Fondų centras: investicinių, pensijų bei ETF fondų rezultatų suvestinė.

NĖRA KOMENTARŲ