Šiame video Synergy Finance investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie tai, kas yra periodinis investavimas ir kuo jis naudingas.

Dauguma investuotojų mėgsta užduoti šį klausimą: „Ar dabar yra geras metas investuoti?“. Tačiau realybėje tie patys investuotojai labai lengvai suranda pasiteisinimų, kodėl dar nereikia investuoti. Pavyzdžiui, jeigu akcijų ar kito turto kainos yra pakilusios, nenori investuoti nes jau per brangu, tuo tarpu jeigu akcijų ar kito turto kainos krenta, nenori investuoti nes yra didelė nežinomybė dėl ateities ir baimė.

Periodinis investavimas šią problemą išsprendžia, t. y. iš principo nebereikia klausti, ar šiuo metu yra geras ar blogas metas investuoti, o tiesiog periodiškai (tarkime kiekvieną mėnesį) invesuoti tam tikrą sumą, nepriklausomai nuo to, ar rinkose yra pakilimas ar nuosmūkis. Taip elgiantis yra išvidurkinama investavimo kaina, o kainoms krentant yra įsigyjama daugiau atpigusio turto. Būtent dėl to periodinis investavimas yra viena geriausių ir paprasčiausių ilgalaikio investavimo strategijų.

NĖRA KOMENTARŲ