Fundamentali analizė

1
8505

finansinis planas 1200x800Fundamentinė (fundamentali) analizė – tai finansinė analizė, kuri remiasi įmonės fundamentaliais rodikliais. Tie fundamentiniai rodikliai priklauso nuo analizės objekto ir tikslo. Pavyzdžiui, kalbant apie akcijų analizę, čia pagrindas yra įmonės galimybė ateityje generuoti pinigų srautą ir išmokėti jį dividendais (ar kita forma sukurti vertę investuotojams).

Yra dvi esminės analizių rūšys:

  • Fundamentalioji analizė – besiremianti finansiniais rodikliais.
  • Techninė analizė – besiremianti biržos prekybos duomenimis. (Plačiau apie tai: Techninė analizė)

Vertybinių popierių fundamentinė analizė gana plati sąvoka, apimanti įvairias analizės teorijas ir metodus. Dauguma jų orientuojasi į vienokį ar kitokį akcijų vertinimo metodą. Žinomiausi jų yra šie du:

  • Palyginamoji analizė.
  • Diskontuotų pinigų srautų metodas. (Plačiau apie tai: Vertinimo metodai)

Paprasčiausia fundamentalią analizę apibūdinti teigiant, kad tai analizė, kuri remiasi rimtu (angl. fundamental) turtiniu pagrindu. Dažniausiai tai yra tam tikras esamas arba numatomas generuoti pinigų srautas. Taip pat gali būti nagrinėjami kiti apčiuopiami turtiniai rodikliai (turimas likvidus turtas ir pan.).

Koks metodas analizei bebūtų pasirinktas, jis reikalauja nemažai tikslumo ir kruopštaus darbo. Ne kiekvienas investuotojas gali tikrai teisingai ir tiksliai paskaičiuoti reikiamus rodiklius, o dar didesnė finansinė patirtis reikalinga norint juos teisingai interpretuoti ir padaryti reikiamas išvadas.

Kiekvienas sektorius, verslas,  kaip ir kiekviena įmonė turi savo ypatybių, kurias būtina suprasti naudojant fundamentinę analizę. Tas reikalauja daug specifinių žinių ir įgūdžių.

Ne mažiau  reikalingas ir makroekonomikos išmanymas. Sunku įsivaizduoti verslą, kuris būtų visiškai neveikiamas ekonominių ciklų ir makroekonominės aplinkos, su kuria tiesiogiai susijusi ir fundamentinė analizė. (Plačiau apie tai: Verslo ciklai)

1 komentaras

  1. Sis straipsnis naudingas tuo, kad jame suzinojome, kaip imoneje valdyti finansus. Tai reiskia, kad svarbu atkreipti demesi i imones analize ir jos demenis, kuriu vienas yra fundamentine analize, kurios pagalba paprasciau generuoti imones lesas ir turta.

KOMENTUOTI