Investavimo sėkmę labiausiai lemia finansinio išprusimo lygis

0
3922

Daugelis žmonių yra girdėję ir net žino, kad sėkmingos investicijos yra puikus būdas pagausinti savo pinigus ir tokiu būdu užsitikrinti savo gyvenimo kokybės pagerėjimą. Tai – faktais įrodyta tiesa, nes visi dorai turtėjantys žmonės savo veikloje efektyviai naudoja sėkmingų investicijų būdus ir priemones.

Deja, mūsų šalies gyventojų tarpe faktiškai investuojančių tėra mažuma.  Ir dar – pasiekiančių ženklių finansinių rezultatų yra dar mažiau.

Kodėl?

Nuomonių, atsakant į šį klausimą, yra gana plati įvairovė. Ir dažniausiai – jos nėra teisingos. Didelė žmonių dalis, niekad nė nebandžiusi investuoti, tvirtina, kad investuoti net pradėti negali, kadangi jiems pinigų normaliam pragyvenimui neužtenka. Kiti teisinasi, esą, tokia veikla – ne jiems, nes ji per daug sudėtinga ir pavojinga. Tokią savo nuomonę jie grindžia pavyzdžiais apie finansines nesėkmes patyrusius savo aplinkos žmones.

Abi šios nuomonės neatskleidžia tikrosios priežasties, negana to – daugeliui žmonių blokuoja investicinės veiklos pradžią ir juo labiau sėkmingus jos rezultatus.

Tikroji priežastis – nepakankamas finansinis išsilavinimas ir net menkas finansinis raštingumas.

Pirmiausiai, finansiškai neraštingi žmonės nesugeba optimaliai valdyti savo ribotų asmeninių finansų ir iš jų susiformuoti piniginių atsargų. Net jei kartais jie tokių gauna, tai jie skuba jų netekti, kažką nusipirkdami vartojimui. Antra, jie nemoka pasirinkti teisingų investavimo sričių, priemonių ir jų valdymo būdų.

Tokiu jų neišmanymu dažnai pasinaudoja įvairaus plauko „gudručiai“ išviliodami jų pinigus. Tų vilionių būdai yra įvairūs ir dėl jų patiriami nuostoliai irgi būna skirtingi. Daugiausiai savo pinigų jie praranda patekę į „finansinių piramidžių“ pinkles. Skaudžias netektis atneša ir netikrų (imitacinių) investicinių priemonių įsigijimas. Pasyvios spekuliacijos bei rizikingų lošimų būdai irgi stipriai baudžia jų naudotojus už nepakankamą išprusimą.

Ženklius investuotų pinigų praradimus gali atnešti įvairių, net ir neblogų investicinių priemonių pardavėjai bei brokeriai, pristatydami save finansiniais patarėjais – konsultantais. Jie „patardami“ visada užsitikrina pajamas iš klientų sau ir savų produktų pardavimo metu, ir dalindamiesi iš jų gaunamu pelnu, ir nekompensuodami nuostolių, jų įpirštoms investicijoms patyrus nesėkmę.

Visada būtina prisiminti, kad bet kokios veiklos užsibrėžtą tikslą pasiekti gali padėti tik tinkamas pasiruošimas tai veiklai. Kadangi sėkmingas investavimas – tai aukščiausio lygio finansinė veikla, todėl jai ypatingai yra būtina tinkamai pasiruošti, pasitelkiant specifines ir teisingas žinias. Pirmiausia turite įsisavinti teisingas ir efektyvias finansų valdymo taisykles ir išlavinti savo įgūdžius, kurie galėtų užtikrinti siekiamą investicinę grąžą. Tai pasiekiama sistemiškai ir nuosekliai lavinantis asmeninių finansų valdymo pagrindinėse srityse, perimant patyrimą iš konkrečius ir ženklius pasiekimus turinčių asmenų. Priešingu atveju atliekamų  veiksmų rizika yra didesnė už galimą naudą. Todėl vietoj investicinės grąžos ji atneša nuostolius.

Tikėtis, kad, svetimiems atiduoti pinigai, patys, be jūsų priežiūros atneš jums ženklius pelnus – naivu. Tai nepakankamo finansinio išsilavinimo akivaizdus požymis.

Apie paminėtas problemas plačiau ir būdus, kaip jų išvengti, kalbėsimės unikaliuose FORUMUOSE tris vertingus vakarus jau: rugsėjo 26 (Vilniuje), rugsėjo 27 (Kaune) ir rugsėjo 28 (Klaipėdoje), užsiregistruokite atvykite, bus labai vertinga: TURTĖJIMO AKADEMIJOS FORUMAS.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI