Ką reiškia „sėkmingas“ investavimas?

0
4657

sekmingas investavimas 1200x800Ar kada nors teko susimąstyti, kas yra „sėkmingas“ investavimas? Vieni investuotojai jį suvokia kaip galimybę nedirbti, visus metus keliauti arba tiesiog daryti tai, kas labiausiai patinka. Kiti „sėkmingą“ investavimą suvokia šiek tiek konkrečiau ir pavyzdžiui įvardina vidutiniu metiniu pelningumu.

Daugumos pradedančiųjų investuotojų suvokimu, vidutinis metinis pelningumas iš investicijų turėtų siekti 20% ar daugiau, nes kitu atveju absoliučiai nebūtų tikslo tuo užsiimti (be abejo, būna net tokių investuotojų, kurie per metus tikisi uždirbti ir po 100%).

Užduokite sau klausimą: „Jei investuotumėte kitus 10 ar 20 metų, kokia vidutinė metinė investicijų grąža Jums būtų patenkinama? Ar tai būtų 5%, 10%, 20% o gal 100%?”

Kad nesusidarytumėte realybės neatitinkančių lūkesčių, toliau kaip tik pademonstruosime, kokią investicijų grąžą pasiekia profesionalūs bei paprasti investuotojai, tačiau prieš tai pateiksime pavyzdį, kas įvyktų, jei kažkokiu būdu Jums pavyktų pasiekti 100% metinę grąžą.

sekmingas investavimas

Įsivaizduokite, kad pradedate investuoti su 10000 eurų suma ir kasmet Jums pavyksta pasiekti 100% investicijų grąžą. Kas tokiu atveju Jūsų laukia?

Po 7 metų Jūs jau būtumėte milijonierius, praėjus dar 10 metų turėtumėte šiek tiek daugiau nei milijardą, dar po 10 metų taptumėte pirmu trilijonieriumi. Šioje vietoje tiesiog informuojame, kad šiuo metu turtingiausio pasaulio žmogaus Bill Gates turtas siekia vos 85 milijardus JAV dolerių!

Na o praėjus 35 metams nuo investavimo pradžios Jums priklausytų visas pasaulio finansinis turtas (įmonių akcijos, valstybių ir įmonių skolos, nekilnojamas turtas bei investicinis auksas)! Ar manote, kad tai yra normalu ir įmanoma? (Plačiau apie tai: Pasaulinė finansų rinka)

Galima drąsiai teigti, kad dauguma investuotojų galiausiai nusivilia investavimu, nes galutiniai rezultatai neatitinka iš pradžių susiformavusių lūkesčių, kurie dažniausiai būna nerealūs. Taigi, norint išvengti nusivylimo, daug geriau ne ieškoti „stebuklingų“ investavimo strategijų, kurios generuotų 100% vidutinę metinę grąžą, o susitaikyti su realybe.

Tuo tarpu realybę investavimo pasaulyje galima būtų prilyginti maždaug 10% vidutinei metinei ilgo laikotarpio grąžai ir tai reikėtų pabrėžti, kad prisiimant didžiausią riziką. Na o jei 10% metinė investicijų grąža atrodo kaip labai blogas rezultatas, turėtumėte pasidomėti, o kokią gi grąžą sugeneravo pačiu sėkmingiausiu pasaulio investuotoju tituluojamas Warren Buffett arba kaip sekasi profesionaliems valdytojams. (Plačiau apie tai: Sėkmingiausių investuotojų rezultatai)

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI