Kokio dydžio pasaulinė obligacijų rinka?

2
146652

bill gross 1200x800Dauguma pradedančiųjų investuotojų dažniausiai visų pirma susidomi investavimu į akcijas. Kaip vieną pagrindinių to priežasčių galima būtų paminėti tai, kad būtent investuojant į akcijas dauguma tikisi ypač didelės grąžos, galvoja kad tai jiems leis anksti išeiti į pensiją ir nebereikės daugiau dirbti nepatinkančio darbo.

Visa tai bandant sutalpinti į vieną žodį, galima būtų teigti, kad investavimas į akcijas atrodo „seksualiai“. Tuo tarpu investavimas į obligacijas dažnai yra įvardijamas kaip pensininkų užsiėmimas ir atrodo nuobodžiai.

Obligacijos – stambiausia turto klasė pagal rinkos kapitalizaciją

Tiesa ta, kad nors obligacijų rinka ir atrodo lėta, neįdomi, be didelių uždarbio galimybių, būtent obligacijos sudaro didžiąją dalį pasaulinio investicinio turto. (Plačiau apie tai: Pasaulinė finansų rinka) Taip pat kas nežino, obligacijos buvo pirmoji finansinė priemonė, kurią 1171 metais pirmą kartą išleido Venecija. Šiuo metu į obligacijas daugiausiai investuoja profesionalūs investuotojai, tokie kaip šalių centriniai bankai, pensijų bei draudimo fondai, tarptautinės ir labdaros organizacijos ir pan.

Viso pasaulio finansinis turtas

Taigi, kaip galima pastebėti iš aukščiau pateikto pasaulinio investicinio turto pyrago, šiuo metu iš viso yra išleista obligacijų už maždaug 100 trln. JAV dolerių. Tiek valstybės, tiek ir finansinės institucijos yra pasiskolinusios labai panašias sumas, tuo tarpu nefinansinių institucijų išleistos obligacijos tesudaro maždaug 11% visų pasaulio obligacijų.

Daugiausiai “prasiskolinusi” šalis – Japonija

Kaip jau supratome, būtent valstybinės obligacijos yra dominuojančios. O kokios šalys yra pasiskolinusios daugiausiai? Kaip nekeista daugiausiai „prasiskolinusi“ valstybė yra JAV, kurios skola šiuo metu siekia maždaug 19 trln. JAV dolerių. Tuo tarpu antroje vietoje yra Japonija, kurios skola siekia maždaug 11 trln. JAV dolerių arba 230% nuo bendrojo vidaus produkto. Taigi, kaip matome, šių dviejų valstybių skolos sudaro maždaug 30% visų išleistų obligacijų.

Taigi, viską apibendrinant galima teigti, kad obligacijų turto klasė šiuo metu sudaro didžiąją dalį viso pasaulinio investicinio turto, tuo tarpu kaip du didžiausius skolininkus galima būtų išskirti JAV ir Japoniją.

2 KOMENTARAI

    • Pagal paskutinius duomenis Japonija ir Kinija yra tos šalys, kurios yra daugiausiai paskolinusios JAV. Toliau pateikiame trumpą ištrauką iš Wikipedia: „As of January 2011, foreigners owned $4.45 trillion of U.S. debt, or approximately 47% of the debt held by the public of $9.49 trillion and 32% of the total debt of $14.1 trillion.[70] The largest holders were the central banks of China, Japan, Brazil, Taiwan, United Kingdom, Switzerland and Russia.[72] The share held by foreign governments has grown over time, rising from 13% of the public debt in 1988[73] to 25% in 2007.[74]” (http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_public_debt)

KOMENTUOTI