Kokius rezultatus pasiekia paprasti investuotojai?

0
5776

Jeigu investiciniai fondai po mokesčių nuo rinkos atsilieka maždaug 1 – 2% per metus, ir Jūs manote, kad tai yra labai blogas rezultatas, spėkite kaip sekasi eiliniams investuotojams. Jie, kaip taisyklė, akcijų ar investicinių fondų neperka ir nelaiko amžinai.

Jie, reaguodami į rinkos situaciją, vienus fondus perka, kitus parduoda, kartais, tikėdamiesi rinkų griūties, apskritai kuriam laikui pasitraukia iš rinkos.

Analitikų grupė Dalbar jau eilę metų atlieka tyrimus bei prižiūrėdama investicines sąskaitas įvairiuose bankuose ir maklerių įmonėse, kasmet skaičiuoja kiek uždirba eiliniai investuotojai. Žemiau pateikiamos jų išvados iš 2014 metų ataskaitos:

  • Dėl padriko investavimo (baimės ir godumo įtakos) per 1994 – 2014 metų periodą, statistinis JAV investuotojas vidutiniškai uždirbdavo tik 5.2% per metus.
  • Tai yra beveik du kartus mažiau nei augo visa JAV akcijų rinka (+9.9%)!

JAV investuotoju rezultatai

Taigi, kaip matome, jeigu fondų valdytojai po mokesčių nuo rinkos atsilieka 1 – 2%, tai eiliniai investuotojai nuo rinkos atsilieka net 5% per metus. Šioje vietoje kyla natūralus klausimas – kaip taip gali būti?

Dažniausiai dėl to kalta psichologija bei netinkami lūkesčiai arba tiesiog elementarių investavimo žinių trūkumas. (Plačiau apie tai: Pagrindinės psichologinės investuotojų problemos)

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI