Mintos – globali internetinė paskolų birža

0
4302

Bendra informacija

Mintos paskolų birža buvo įkurta 2015 metais, Latvijoje. Investuotojams ši platforma suteikia galimybę investuoti į 13 šalių (Lenkija, Čekija, Latvija, Gruzija, Lietuva, Estija, Danija, Ispanija, Rumunija, Botsvana, Bulgarija, Albanija, Kinija). Paskolų tipai, į kuriuos galima investuoti yra nekilnojamasis turtas, transporto priemonės, vartojimo, verslo, asmeninės paskolos, paskolos žemdirbystei, lombardų finansavimas bei faktoringas. Žemiau pateiktame grafike galima pamatyti, kaip pasiskirsto šie paskolų tipai, pagal sufinansuotą sumą. Investuotus pinigus norintiems išsiimti ankščiau laiko yra suteikiama galimybė turimas paskolas parduoti antrinėje rinkoje, kur yra taikomas 1% paskolos pardavimo mokestis.

Į trumpalaikes paskolas įeina mažos sumos, kurios yra skolinamos trumpam laikotarpiui. Šios paskolos gali būti suteiktos blogesnį kredito reitingą turtintiems žmonėms. Asmeninės paskolos, tai šiek tiek ilgesnio termino ir didesnės sumos vartojimo kreditas. Jos dažniausiai skolinamos gerą arba vidutinį kredito reitingą turtintiems žmonėms.

Pagrindiniai platformos rodikliai

Mintos platformoje jau yra investavę 32 tūkstančiai žmonių, kurie per visą laikotarpį sufinansavo virš 300 mln. EUR paskolų. Per mėnesį vidutiniškai sufinansuojama 26 mln. EUR. Grafiką su paskolų finansavimo augimu galite pamatyti apačioje. Palūkanos platformoje svyruoja nuo 7% iki 18%, tuo tarpu vidutinė grąžą, kurią pasiekia investuotojas yra 11.85%. Platformoje esančių paskolų laikotarpis svyruoja nuo 1 mėnesio iki 10 metų. Vėluojančių paskolų dalis platformoje šiuo metu siekia 17.5%, o paskolų kurios nevykdo įsipareigojimų 0.3%.

Reguliavimas ir rizikos

Įmonė Mintos veikia pagal Latvijos Respublikos teisės aktus. Šios platformos paskolų operatoriai teikia galimybę pirkti paskolas su jų garantu atpirkti jas, tuo atveju, jeigu skolininkas bus nemokus daugiau negu 60 dienų po paskutinės skolininko įmokos.  Taip pat dalis paskolų turi užstatą, kuris dažniausiai yra transporto priemonė arba nekilnojamasis turtas. Pati platforma nesudaro paskolų su skolininkais, todėl ji nesirūpina skolininko atrinkimo kriterijais, visą šį procesą palikdama paskolų operatoriams.

Taip pat investuotojams gali iškilti su platformos ir operatorių rizika susiję klausimai, todėl juos bendrai apžvelgsime. Platformos bankroto rizikos atveju yra pasamdyta teisinė kompanija „FORT“, kuri pagal reitingus Baltijos šalyse užima aukštą vietą. Ši teisinė kompanija turėtų perimti visas, iki bankroto sudarytų paskolų sutartis ir jas prižiūrėti iki jų laikotarpio pabaigos. Tolimesnio proceso eiga priklausytų nuo šios kompanijos veiksmų.

Bankrutavus vienam iš paskolų operatorių, paskolų sutartis paprasčiausiai administruoti perimtų Mintos platforma ir jas prižiūrėtų arba perduotų jas prižiūrėti, jų nuožiūra pasirinktai trečiajai šaliai. Detaliau apie platformos bankroto riziką galima paskaityti vartotojo sąlygose.

Apibendrinimas

Galima būtų teigti, kad Mintos yra viena didžiausių paskolų biržų visoje Europoje. Šiuo metu, lyginant ją su Baltijos šalių paskolų biržomis ir tarpusavio skolinimo platformomis,  jos sufinansuojamų paskolų apimtys yra pačios didžiausios. Nors ji yra reguliuojama tik Latvijos Respublikos teisės aktų ir neturi kitų licencijų, Mintos stengiasi minimizuoti galimas rizikas ir bankroto atveju yra pasamdžiusi stiprų administratorių. Daugiau apie platformą galima sužinoti Mintos internetinėje svetainėje.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI