Nekilnojamojo turto tarpusavio skolinimo platforma EstateGuru

2
7462

Bendra informacija

EstateGuru tarpusavio skolinimosi platforma buvo įkurta 2014 metais, Estijoje. Investuotojams ši platforma suteikia galimybę investuoti į įvairios paskirties nekilnojamojo turto paskolas visose Baltijos šalyse, tačiau daugiausiai paskolų visgi yra susikoncentravę Estijoje. Investuotus pinigus norintiems išsiimti ankščiau laiko platforma nesuteikia tokios galimybės, nes ji neturi antrinės rinkos.

Pagrindiniai platformos rodikliai

EstateGuru platformoje jau yra investavę 7.7 tūkstančiai žmonių, kurie per visą laikotarpį sufinansavo apie 30 mln. EUR paskolų. Grafiką su paskolų finansavimo augimu galite pamatyti apačioje. Palūkanos platformoje svyruoja nuo 5% iki 20%, tuo tarpu vidutinė grąžą, kurią pasiekia investuotojas yra 11.08%. Platformoje esančių paskolų laikotarpis svyruoja nuo 6 iki 36 mėnesių. Šiuo metu  platformoje yra 5 vėluojančios paskolos iš 168, o paskolų kurios nevykdo įsipareigojimų kol kas tik 1.

Reguliavimas ir rizikos

Įmonė EstateGuru veikia pagal Estijos Respublikos teisės aktus. Kadangi ši platforma sudaro paskolas su skolininku, todėl yra atliekamas išsamus jo patikrinimas. Yra tikrinami dokumentai, verslo planas, atliekama patikra valstybės duomenų bazėse, taip pat gali būti aplankyta nekilnojamojo turto vieta. Didžiajai daliai per šia platformą sufinansuotų paskolų yra taikomas nekilnojamojo turto užstatas, o vidutinis paskolos ir užstato vertės santykis šiuo metu siekia 58%. Skolininko bankroto atveju šis užstatas būtų parduotas, o gautinos lėšos paskirstytos investuotojams. Verta paminėti ir tai, kad parduodant nekilnojamąjį turtą, EstateGuru taikytų 5% mokestį nuo paskolos sumos.

Taip pat investuotojams gali iškilti su platformos bankroto rizika susiję klausimai, todėl juos bendrai apžvelgsime. Platformos bankroto atveju, investuotojų likę pinigai platformoje, būtų jiems pervesti atgal, nes šie pinigai yra atskiroje LHV kliento banko sąskaitoje, kuri yra atskirta nuo EstateGuru operacinės sąskaitos. Platformai tapus nemokiai, bankroto administratorius „Jesse&Kalaus“ paskirtu įmonę, kuri perimtų ir aptarnautų visas esamas paskolas ir jas prižiūrėtų iki jų laikotarpio pabaigos. Reikėtų paminėti, kad šis bankroto administratorius, tai nedidelė Estijoje įsikūrusi advokatų kontora, kurioje dirba vos 7 žmonės. Detaliau apie platformos bankroto riziką galima paskaityti vartotojo sąlygose.

Apibendrinimas

EstateGuru orientuojasi į nekilnojamąjį turtą esantį Baltijos šalyse. Ši platforma yra viena iš didžiausių, pagal šio paskolų tipo finansavimą jose. Rizikai sumažinti, paskolos yra sudaromos tik su juridiniais asmenimis, o investuoti gali ir juridiniai ir fiziniai asmenys. Daugiau apie platformą galima sužinoti EstateGuru internetinėje svetainėje.

2 KOMENTARAI

KOMENTUOTI