Spalio 10 startuoja mūsų „Profesionalaus investuotojo akademija”. Registraciją rasite paspaudę šią nuorodą

Tarpusavio skolinimo platforma Bondora

Tarpusavio skolinimo platforma Bondora

Bendra informacija

Bondora tarpusavio skolinimosi platforma buvo įkurta 2009 metais, Estijoje. Investuotojams ši platforma suteikia galimybę investuoti į 3 šalis (Suomija, Ispanija, Estija). Paskolų tipai, į kuriuos galima investuoti yra trumpo ir vidutinio laikotarpio vartojimo paskolos įvairiausioms paskirtims. Žemiau pateiktame grafike galima pamatyti, kaip pasiskirsto šie paskolų tipai pagal paskirtį. Investuotus pinigus norintiems išsiimti ankščiau laiko yra suteikiama galimybė turimas paskolas parduoti antrinėje rinkoje, kur yra taikomas 1% paskolos pardavimo mokestis.

Pagrindiniai platformos rodikliai

Bondora platformoje yra investavę 28 tūkstančiai žmonių, kurie per visą laikotarpį sufinansavo apie 100 mln. EUR paskolų. Per mėnesį vidutiniškai buvo sufinansuojama 2.9 mln. EUR. Palūkanos platformoje svyruoja nuo 6% iki 140%, tuo tarpu vidutinė grąža, kurią pasiekia investuotojas yra 13.8%. Platformoje esančių paskolų laikotarpis svyruoja nuo 3 mėnesių iki 5 metų. Vėluojančių paskolų dalis platformoje šiuo metu siekia 32.5%, tarp kurių 22.7% yra vėluojančios daugiau negu 180 dienų.

Reguliavimas ir rizikos

Įmonė Bondora yra reguliuojama Financial Conduct Authority (FCA) bei yra gavusi licenciją iš Estonian Financial Supervision Authority (EFSA). Kadangi platforma prisiima ir paskolų operatoriaus funkciją, todėl yra atliekamas išsamus skolininko patikrinimas. Yra tikrinamos gaunamos pajamos bei išlaidos, taip pat, pagal tam tikras specifikacijas yra įvertinamas skolininko rizikos rodiklis. Platformai orientuojantis į aukštos rizikos skolininkus, ji neteikia nei atpirkimo nei užstato garanto.

Taip pat investuotojams gali iškilti su platformos rizika susiję klausimai, todėl juos bendrai apžvelgsime. Platformos bankroto rizikos atveju pinigai likę Bondora sąskaitoje būtų išmokėti investuotojams. Šie pinigai yra laikomi atskiroje SEB banko sąskaitoje, kuri yra atskirta nuo Bondora operacinės banko sąskaitos, todėl jie nesudaro įmonės turto. Po bankroto įmonė skelbia naujo partnerio paiešką, kuris perimtų administruoti iki bankroto sudarytas paskolų sutartis. Detaliau apie platformos bankroto riziką galima paskaityti vartotojo sąlygose.

Apibendrinimas

Bondora orientuojasi į vartojimo paskolas, kurios gali būti suteiktos ir žemesnį kredito reitingą turintiems žmonėms, todėl pagal paskolų pasiskirstymą platformoje yra daugiau rizikingesnių paskolų. Jos gali turėti metines palūkanas siekiančias iki 140% ar netgi daugiau, todėl nenuostabu, kad ši platforma turi didelį kiekį vėluojančių paskolų. Daugiau apie platformą galima sužinoti Bondora internetinėje svetainėje.