Tarpusavio skolinimo platforma Savy

1
8100

Bendra informacija

Savy yra pirmoji tarpusavio skolinimosi platforma Lietuvoje, kuri buvo įkurta 2014 metais. Šią platformą Lietuvoje valdo Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė „New Chartered Limited“, kurią įsteigė fizinių asmenų grupė iš Lietuvos. Platformą Lietuvoje administruoja UAB „Bendras Finansavimas“. Toks įregistravimas buvo pasirinktas dėl plėtros galimybių į kitas šalis.

Šiuo metu platforma investuotojams leidžia investuoti tik į Lietuvoje sudaromas vartojimo paskolas, kurių pasiskirstymą pagal rūšis galima pamatyti žemiau esančiame grafike. Investuotus pinigus išsiimti ankščiau laiko yra suteikiama galimybė turimas paskolas parduodant antrinėje rinkoje, kur yra taikomas 1% paskolos pardavimo mokestis. Investuotojui platforma daugiau mokesčių netaiko.

Pagrindiniai platformos rodikliai

Savy platformoje jau yra investavę virš 9 tūkstančių žmonių, kurie per visą laikotarpį sufinansavo 9.3 mln. EUR paskolų. Per mėnesį vidutiniškai sufinansuojama 360 tūkstančių EUR. Grafiką su paskolų finansavimo augimu galite pamatyti apačioje. Palūkanos platformoje svyruoja nuo 8% iki 75%, tuo tarpu vidutinės palūkanos yra 21.38%. Bendra vėluojančių paskolų dalis platformoje šiuo metu yra 8.2%, iš kurių 4.2% paskolų yra visiškai nemokios.

Reguliavimas ir rizikos

Įmonė „Bendras Finansavimas“ veikia pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus. Lietuvos bankas šiai įmonei yra išdavęs licenciją vykdyti veiklą, susijusią su tarpusavio skolinimu. Platforma taip pat siūlo investuoti su draudiminio fondo garantija. Ši garantija užtikrina visą paskolos grąžinimą kartu su palūkanomis, jeigu skolininkas vėluos mokėti ilgiau negu 90 dienų. Pasirinkus šią garantiją investuotojui bus mokamos fiksuotos 10% metinės palūkanos. Platforma atlieka skolininko patikrinimą pagal Lietuvos banko patvirtintus atsakingo skolinimo nuostatus. Įmonėje paskolas peržiūri ir patvirtina tam skirti atsakingi asmenys.

Taip pat investuotojams gali iškilti su platformos bankroto rizika susiję klausimai, todėl juos bendrai apžvelgsime. Platformos bankroto rizikos atveju visų pirmiausiai būtų sustabdytas naujų paskolų išdavimas. Jau išduotų paskolų administravimas ir toliau būtų tęsiamas laikino administratoriaus, kuris skelbtų konkursą portfelio pardavimui, iš kurio turėtų būti atsiskaitoma su kreditoriais. Kadangi investuotojų kapitalas yra laikomas jų asmeninėse „Paysera“ sąskaitose, šie pinigai bankroto atveju išliktų saugūs.

Apibendrinimas

Savy yra viena iš nedaugelio Lietuvoje įregistruotų tarpusavio skolinimosi platformų. Savo investuotojams ši platforma siūlo palygintinai dideles palūkanas ir puikią galimybę pasinaudoti draudiminio fondo garantija su užtikrinimu gauti 10% palūkanų. Daugiau apie platformą galima sužinoti Savy internetinėje svetainėje.

1 komentaras

KOMENTUOTI