Valiutų rinka

0
5528

valiutu rinka 1068x712Valiutų rinka yra gigantiškas prekybos tinklas be konkrečios vietos, kuriame prekiaujama visomis pasaulio valiutomis.

Valiutų rinka, taip pat žinoma kaip FOREX (angl. foreighn exchange) rinka, yra prekybos skirtingomis valiutomis tinklas, apimantis daugybę valstybių. Ši finansų rinkos kategorija pasižymi didžiausiomis apyvartomis (per dieną apyvarta viršija 4 trilijonus USD) ir prekyba čia vyksta be sustojimo. Tai necentralizuota rinka, kas reiškia, kad nėra vienos konkrečios vietos, o sandoriai sudaromi daugelyje pasaulio taškų. Galima sakyti, kad šią rinką sukuria daugybė komercinių bankų, centrinių bankų, „hedge“ fondų, kitų finansinių institucijų bei privačių investuotojų, ir spekuliantų, kurie prekiauja užsienio valiutomis.

Intensyviausiai prekiaujamos valiutos:

  • JAV doleris (USD)
  • Euras (EUR)
  • Japonijos jena (JPY)
  • Jungtinės Karalystės svarai (GBP)

Neskaitant finansinių institucijų, kurios prekiauja valiutomis komerciniais bei apsidraudimo tikslais, valiutų rinka yra labiau žinoma tarp spekuliantų, nei ilgalaikių investuotojų.

Itin aukštas likvidumas, maži kainų skirtumai tarp pasiūlos ir paklausos, bei niekada nesustojantys svyravimai daro šią rinką itin tinkama greitoms spekuliacijoms. Prekyba valiutomis yra gigantiška industrija orientuota į pastangas pritraukti kuo daugiau individualių prekiautojų, žadant jiems lengvą uždarbį, kas vėliau pasirodo ne taip ir paprasta.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI