2014 gruodžio mėnesio žaidimo komentaras

0
2554

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (gruodis): -1.95%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (gruodis): -2.36%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 82 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai gruodį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė akcijos, didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD) ir JAV obligacijas [BND]. Gruodžio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

201412rezultatas

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai gruodžio mėnesį sekėsi JAV nekilnojamajam turtui [VNQ] (+1.90%), tuo tarpu trečią mėnesį iš eilės daugiausiai krito žaliavos [GSG], kurios atpigo dar -13.75%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė gruodį nukrito -1.95% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.4% aplenkė lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė smuko -2.36% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, tačiau po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) truputį sumažėjo. Reikia pastebėti, jog respondentų portfelis pasivijo lygių proporcijų pasyvų portfelį (pilka linija).

Sausio mėnesį mūsų investuotojai kardinalių pertvarkymų neatlieka, daugiausiai ir toliau investuotų į akcijas, tarp kurių ir toliau prioritetą skirią JAV [SPY].

201501 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ