Ką turite žinoti investuodami?

0
4480

finansu rinka 8 1200x800Kas įvyksta, kai investicinei įmonei pateikiate pavedimą pirkti ar parduoti finansinę priemonę?

Kai investicinei įmonei nurodote pirkti ar parduoti finansinę priemonę, Jūsų pavedimas turi būti vykdomas greitai, nuosekliai (ta tvarka, kuria įmonė gavo pavedimus) ir įvykdomas laiku. Jeigu dėl kokių nors priežasčių iškyla sunkumų pavedimą vykdyti tinkamai, investicinė įmonė apie tai turi informuoti.

Pirkdama ar parduodama finansines priemones, investicinė įmonė Jūsų pavedimus turi vykdyti taip, kad pasiektų geriausią rezultatą. Tai vadinama „pavedimų vykdymu geriausiomis klientui sąlygomis“.

Pirmiausia investicinė įmonė nustato pavedimo „vykdymo vietą“, t.y. vietą, kurioje vykdomas pavedimas užtikrintų Jums geriausią rezultatą. Tokia vieta gali būti vertybinių popierių birža, prekybos vieta, kita investicinė įmonė arba pavedimą gavusi investicinė įmonė.

Įmonė geriausią rezultatą gali užtikrinti atsižvelgdama į kelis veiksnius, pavyzdžiui, kainą, vykdymo sąnaudas, vykdymo greitį ir įvykdymo tikimybę.

Pagrindiniai veiksniai, į kuriuos įmonė turėtų atsižvelgti vykdydama Jūsų pavedimą, yra kaina ir bendros sąnaudos, t.y. bendras finansinis atlygis, kurį turėsite sumokėti už sandorio įvykdymą, įskaitant kainą ir visas kitas išlaidas.

Kokią informaciją turėtumėte gauti iš Jūsų pavedimus vykdančios investicinės įmonės?

Jums turi būti pateikiama informacija, kaip įmonė praktiškai pasiekia geriausių galimų rezultatų. Teikiant tokią informaciją, nurodoma:

  • kaip įmonė nustato veiksnius, kurie yra svarbiausi užtikrinti geriausius rezultatus;
  • kokias įmonė pasirenka pavedimų „vykdymo vietas“;
  • kad Jums davus tam tikrą nurodymą, investicinė įmonė pirmiausia vadovausis juo, o ne laikosi savo politikos, numatančios geriausio rezultato užtikrinimą. Pavyzdžiui, jei Jūs nurodėte, kad sandoris turi būti vykdomas konkrečioje rinkoje, jis turi būti vykdomas joje, nors Jūs ir prarastumėte galimybę pasinaudoti mažesne kaina kitoje rinkoje.

Kokias gausite ataskaitas?

Jums nusipirkus ar pardavus finansinę priemonę, investicinė įmonė atsiųs pavedimo įvykdymo patvirtinimą, kuriame bus nurodyta pagrindinė informacija: finansinės priemonės pavadinimas, kaina, pavedimo data, įvykdymo laikas, bendra komisinių ir kitų mokesčių suma.

Jeigu investicinė įmonė Jūsų vardu valdo ir Jūsų investicijas, ji turėtų siųsti periodines ataskaitas, kuriose būtų nurodyta informacija apie investicijų vertinimą, bendrą komisinių ir kitų mokesčių suma, taip pat Jūsų investicijų vertės pasikeitimas per ataskaitinį laikotarpį. Iš investicinės įmonės gaunamų dokumentų kopijas reikėtų saugoti. (Plačiau apie tai: Investavimo rekomendacija)

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI

*