Pasaulinė finansų rinka

0
4891

pasauline finansu rinka 1068x712Šiuo metu  kiekvienas jau turėtų būti susidaręs bendrą vaizdą, į kokias finansines priemones galima investuoti, kokios yra jų rizikos bei laukiamas pelningumas ir pan. Tačiau prieš pradedant kalbėti konkrečiai, kaip kiekvienas iš mūsų galėtų susiformuoti asmeninį investicijų portfelį, visų pirma reikėtų pažvelgti bendrai į pasaulinę finansų rinką, t.y. koks yra jos dydis, kokios turto klasės pritraukia didžiausias sumas ir pan.

Obligacijos – stambiausia turto klasė

Kalbant apie pasaulinės finansų rinkos dydį galima rasti daug ganėtinai skirtingų vertinimų. Remdamiesi įvairiais šaltiniais mes pabandėme jį suskaičiuoti. Ką gi gavome? Pagal 2014 metų duomenis viso pasaulinio finansinio turto vertė siekė maždaug 180 trilijonų JAV dolerių. Didžiąją dalį – 53% arba daugiau nei 100 trln. JAV dolerių, sudarė „neįdomiosios“ obligacijos. Šis faktas neturėtų stebinti, nes į obligacijas daugiausiai investuoja profesionalūs investuotojai, tokie kaip šalių centriniai bankai, pensijų bei draudimo fondai, tarptautinės ir labdaros organizacijos ir pan., kurios kaip tik ir valdo daugiausiai pasaulio pinigų. (Plačiau apie tai: Skolos vertybiniai popieriai – obligacijos)

Viso pasaulio finansinis turtas

Antra didžiausia turto klasė būtų akcijos, kurios sudaro 37% viso pasaulio finansinio turto arba maždaug 70 trln. JAV dolerių. Kaip matome, nors akcijos ir yra gerokai populiaresnės tarp pradedančiųjų investuotojų, tačiau jų dalis bendrame viso pasaulio finansinio turto „pyrage“ yra mažesnė negu kad obligacijų. (Plačiau apie tai: Nuosavybės vertybiniai popieriai – akcijos)

Na ir galiausiai kalbant apie kitas kurto klases yra žinoma, kad pasaulinio investicinio nekilnojamo turto vertė galėtų būti apie 11 trln. JAV dolerių (be abejo, jei įvertintume visos pasaulio žemės ir visų pastatų kainas, tai labai tikėtina, kad gauta suma viršytų akcijų rinkos kapitalizaciją, tačiau reikia suprasti tai, kad didžioji dalis tokio turto nėra investicinis). Tuo tarpu aukso ir sidabro vertė siekia 7.5 trln. JAV dolerių.

Taigi, kaip matome, visiškai nekeista, kodėl akcijos ir obligacijos ilgą laiką buvo vertinamos kaip pagrindinės ir vienintelės investavimo priemonės.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI

*