2015 liepos mėnesio žaidimo komentaras

0
2513

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (liepa): -1.40%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (liepa): -1.53%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 49 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai liepą daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė akcijos, didelę dalį taip pat nukreipė ir į žaliavas (GSG). Liepos mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

Lentele20150803

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai liepos mėnesį sekėsi JAV nekilnojo turto sektoriui, gana gerai sekėsi ir išsivysčiusių rinkų akcijoms, tuo tarpu itin prastai sekėsi žaliavoms, kurių indeksas per mėnesį nukrito daugiau nei -14%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė liepos mėnesį smuko -1.4% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir šiek tiek „aplenkė“ lygių proporcijų portfelio (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė krito apie -1.53% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

grafikai20150803

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį, tuo tarpu respondentų portfelis vis dar šiek tiek atsilieka nuo lygiomis dalimis paskirstyto portfelio.

Rugpjūčio mėnesį mūsų investuotojai didelių pakitimų neatlieka – ir toliau daugiausiai investuotų į akcijas, kurių dalis portfelyje sudarytų apie 57%.

201508 pyragas

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ