Šiame video Synergy Finance investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie vieną populiariausių finansinių priemonių pasaulyje – investicinius fondus.

Investiciniai fondai – tai daugelio investuotojų sunešti pinigai, kurie pagal iš anksto apibrėžtas taisykles gali būti investuojami į akcijas, obligacijas ar kitas finansines priemones bei turto klases.

Kalbant apie jų populiarumą, tai vien tradicinių viešai platinamų investicinių fondų valdomas turtas siekia ~70 trln. USD, tačiau pridėjus pensijų fondų, draudimo bendrovių, biržoje prekiaujamų fondų (ETF) ir kitų profesionaliai valdomų investavimo produktų valdomas sumas, bendra vertė siektų maždaug 150 trln. USD.

Prieš investuojant į bet kokį investicinį fondą visų pirma reikėtų susipažinti su pagrindiniais investicinio fondo dokumentais: taisyklėmis, prospektu bei pagrindinės informacijos dokumentu. Šiuose dokumentuose yra pateikiama visa investuotojui svarbi informacija nuo investicinio fondo investavimo strategijos, rizikos, investuotojų bei valdymo įmonės teisių ir pareigų, iki mokesčių (platinimo, išpirkimo, valdymo, depozitoriumo, sandorių ir pan.), kaip, kur ir kada galima įsigyti ir parduoti fondo investicinius vienetus ir t.t.

NĖRA KOMENTARŲ