Kokius investicinius rezultatus pasiekia profesionalai?
O kaip gi sekasi kitiems investavimo profesionalams, kurių pagrindinis darbas yra būtent investicijų valdymas? Į šį klausimą atsakyti galime pasitelkę investicinių fondų veiklos tyrimus. John C. Bogle savo knygoje „The Little Book of Common Sense Investing“ pateikia tokius skaičius.
1970 metais JAV iš viso buvo 355 investiciniai fondai. Tačiau 2005 metais iš jų liko tik 132. Kitaip tariant 223 fondams išsilaikyti nepavyko. Jie buvo arba uždaryti arba sujungti su kitais fondais ir greičiausiai ne dėl to, kad jiems sekėsi gerai.
Iš tų fondų, kuriems pavyko išsilaikyti, tik 24 fondams pavyko kasmet generuoti daugiau nei 1% didesnę investicijų grąžą negu kad generavo visa akcijų rinka. Visi kiti fondai augo apylygiai su rinka arba nuo jos gerokai atsiliko. Taigi, tik 7% visų fondų per 1970 – 2005 metų periodą sugebėjo augti daugiau nei bendrai augo visa rinka. Netikėta, tiesa?
Žvelgiant bendrai, investiciniai fondai uždirba apie 1 – 2% per metus mažiau nei auga visa akcijų rinka. Taip yra todėl, kad vidutinis fondų taikomas valdymo mokestis yra apie 1 – 2% per metus. O turint omenyje, jog fondas taip pat patiria prekiavimo, audito, depozitoriumo ir kitas išlaidas, toks bendras rezultatas gali būti vertinamas kaip „puse velnio“. Tačiau nieko panašaus į Warren Buffett rezultatus. O kaip manote, kaip sekasi paprastiems investuotojams? (Plačiau apie tai: Kokius rezultatus pasiekia paprasti investuotojai?)