2014 lapkričio mėnesio žaidimo komentaras

0
3142

Tęsiame investavimas.lt apklausos/žaidimo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kokias turto klases dalyviai rinkosi praeitą mėnesį ir kam prioritetą skiria šį mėnesį.

Žaidimo dalyvių portfelio rezultatas (lapkritis): +0.16%
Lygių proporcijų portfelio rezultatas (lapkritis): -0.49%

.

Praeito mėnesio apklausoje dalyvavo 82 respondentai ir jos rezultatai parodė, jog mūsų investuotojai spalį daugiausiai būtų investavę į rizikingas turto klases, tarp kurių didžiausią dalį sudarė JAV ir besivystančių rinkų akcijos (ETF atitikmuo – SPY ir VWO), didelę dalį taip pat nukreipė ir į auksą (aukso kainas sekančio ETF pavadinimas GLD) ir JAV nekilnojamąjį turtą [VNQ]. Lapkričio mėnesio turto klasių rezultatai ir respondentų portfelio sudėtis pateikiama žemiau esančioje lentelėje:

rezultatai

Kaip matome iš pateikto paveikslėlio, geriausiai lapkričio mėnesį sekėsi JAV akcijoms [SPY] (+2.75%), tuo tarpu antrą mėnesį iš eilės daugiausiai krito žaliavos [GSG], kurios atpigo daugiau nei -10%.

Pagal respondentų turto klasių pasirinkimus suformavę bendrą apklausos dalyvių portfelį galime teigti, jog kolektyvinio respondentų portfelio vertė spalį pakilo +0.16% (skaičiuojant pagal ETF kainų pokytį) ir apie 0.65% aplenkė lygių proporcijų portfelį (į visas turto klases po 10%, grynųjų pinigų neįtraukiame), kurio vertė smuko -0.49% (visi rezultatai skaičiuojami JAV doleriais). Žemiau pateikiu grafiką, kuriame galime matyti, kaip respondentų portfeliui sekasi lyginant su pasaulio akcijų indeksu (MSCI World index [ACWI ETF’as]) bei lygių proporcijų portfeliu.

portfeliu grafikai 201411

Taigi, kaip matome, pasaulio akcijų indeksas (mėlyna linija) ir toliau išlieka ženkliai išsiveržęs į priekį ir po pastarojo mėnesio rezultatų atotrūkis nuo respondentų portfelio (žalia linija) dar labiau išaugo. Reikia pastebėti, jog respondentų portfelį ir toliau lenkia lygių proporcijų pasyvus portfelis (pilka linija), tačiau metų viduryje buvęs atotrūkis jau yra gerokai sumažėjęs.

Gruodžio mėnesį mūsų investuotojai kardinalių pertvarkymų neatlieka, daugiausiai ir toliau investuotų į akcijas, tarp kurių ir toliau prioritetą skirią JAV [SPY]. Ateinantį mėnesį truputį mažesnę portfelio dalį nukreiptų į besivystančias rinkas, tuo tarpu EAFE regionui skirtų 6% daugiau. Galima pastebėti ir tai, jog į metų galą nežymiai padidėtų ir JAV obligacijų [BND] dalis.

sudetis201411

Daugiau informacijos apie žaidimą ir jo taisykles galima rasti čia.

Manai, kad gali būti prie lyderių – dalyvauk ir laimėk prizus jau dabar!

Registracija į artimiausio mėnesio žaidimą!

.

NĖRA KOMENTARŲ