Šiame video Synergy Finance investicijų valdymo skyriaus vadovas Artūras Milevskis kalba apie tai, kas yra finansinis / investicinis burbulas, ar įmanoma jį atpažinti ir ar įmanoma nuspėti kada jis sprogs.

Investicinis burbulas – tai smarkus tam tikros investicijos kainos kilimas, kuris gali būti tiek trumpas, tiek ir labai ilgas, tačiau kažkuriuo metu įgauna pagreitį ir baigiasi smukimu iki panašios ribos, vyravusios prieš prasidedant burbului.

Investicinių burbulų priežastys yra daugiau psichologinės (žinoma, grįstos ekonominiais sumetimais): kažkokie ekonominiai, technologiniai ar socialiniai pokyčiai stipriai padidina tam tikro turto patrauklumą ir išaugus jo paklausai natūraliai pradeda kilti kaina, kylant kainai tai pritraukia dar daugiau dėmesio bei pinigų, kas savo ruožtu dar labiau didina paklausą ir kainą, į rinką pradeda kištis ir spekuliantai, kuriems to turto nereikia, tačiau jie tikisi uždirbti iš kainos kilimo ir taip sukuria nenatūralią paklausą bei perprodukciją tuo pačiu paspartindami kainos kilimą. Tačiau asnkčiau ar vėliau viskas baigiasi.

Kad formuojasi tam tikras kainų burbulas galima nustatyti pasinaudojant įvairiais vertės, atsiperkamumo ar investicijų grąžos rodikliais, taip pat vertinant investuotojų sentimentą konkrečioje investicijoje. Tačiau deje tiksliai pasakyti, kiek laiko burbulas pūsis, kada tiksliai jis sprogs ir kokio dydžio bus sprogimas yra praktiškai neįmanoma.

NĖRA KOMENTARŲ